top of page

Kurtyny ścienne Fermo

Kurtyny ścienne Fermo

katalog-kurtyny-scienne-fermo

Kurtyny ścienne to rozwiązanie w szczególności dedykowane do hodowców kaczek oraz gęsi, a także trzody chlewnej i bydła pozwalające na racjonalizację kosztów związanych z chowem zwierząt. Ich zastosowanie znacząco redukuje koszty związane z eksploatacją budynku inwentarskiego, a także poprawia klimat. Wykorzystanie kurtyn w kurnikach pozwala na otworzenie części ścian bocznych obiektu, które umożliwiają ruch świeżego powietrza wewnątrz budynku.

Kurtyny powietrzne do kurników i obór mogą być otwierane automatycznie poprzez serwomotor lub ręcznie za pomocą windy manualnej. Kurtyny ścienne na fermach drobiu występują w dwóch opcjach jeżeli chodzi o sposób ich otwierania:

 

kurtyny-ścienne-fermo-3

Do najważniejszych zalet stosowania systemu kurtyn powietrznych należą: 

WYSOKA OSZCZĘDNOŚĆ W ZUŻYCIU ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Kurtyny powietrzne stanowią doskonałą, tańszą alternatywę do tradycyjnej wentylacji opartej o wloty powietrza i wentylację wymuszoną. Ogranicza ona udział wentylatorów ściennych oraz kominowych, które podczas użytkowania generują stale wzrastające opłaty energii elektrycznej, które szczególnie wzrastają w okresie letnim. Kurtyny powietrzne nie wymagają także kosztownych instalacji elektrycznych i złożonego systemu sterowania. 

OCHRONA PRZED WIATREM, MROZEM, DESZCZEM
Stosowanie kurtyn powietrznych niesie ze sobą wiele korzyści, do których poza ograniczeniem kosztów należy m.in. ochrona przed wiatrem, mrozem, deszczem oraz promieniowaniem UV. Zastosowane tworzywa zapewniają ruch powietrza w budynku inwentarskim, zapobiegając jednak przedostawaniu się opadów do jego wnętrza. 

OGRANICZENIE SZKODLIWYCH GAZÓW: DWUTLENKU WĘGLA, AMONIAKU
Należy również wspomnieć o pozytywnym wpływie kurtyn na jakość powietrza wewnątrz budynku inwentarskiego. Kurtyny przyczyniają się do wymiany powietrza redukując ilość szkodliwych gazów tj. amoniak czy dwutlenek węgla, co znacznie polepsza warunki bytowe zwierząt. 

REDUKCJA KOSZTÓW OŚWIETLENIA

Kurtyny powietrzne redukują również koszty zużycia energii na system oświetlenia. Ich zastosowanie w budynku pozwala na kontrolę ilości docierającego światła. Dodatkowy system oświetlenia w obiekcie stosuje się, aby wydłużyć dobę.

WILGOTNOŚĆ NA OPTYMALNYM POZIOMIE, LEPSZE WYNIKI PRODUKCYJNE
Zasłony przyczyniają się również do utrzymania optymalnego poziomu wilgotności w budynku inwentarskim. Jest to niezwykle istotna kwestia wpływająca na kondycję i suchość ściółki, co zmniejsza koszty dościelania. Sucha ściółka to nie tylko lepsze wyniki produkcyjne ale i ograniczenie problemu rozwoju grzybów i chorobotwórczych bakterii, co przekłada się na lepszą zdrowotność ptaków.

kurtyny-ścienne-fermo-2

KURTYNY ŚCIENNE ZWIJANE DO GÓRY
- Kurtyna mocowana na górnej części konstrukcji
- Otwieranie następuje poprzez nawijanie kurtyny na wałek
- Rulon ze zwiniętą kurtyną podnosi się ku górze
- Plandeka jest cały czas sztywna i równomiernie napięta na całej długości kurtyny
- Bardziej odporna w złych warunkach pogodowych

 

KURTYNY OPUSZCZANE DO DOŁU 
- Podwieszenie i regulacja na systemie bloczków, 
- Otwieranie z góry do dołu, 
- Plandeka przy opuszczaniu zwiesza się u dołu, 
- Kurtyna na całej długości sterowana z jednego miejsca przy pomocy windy ręcznej lub elektrycznej, 
- Zakończenia kurtyn zabezpieczone osłonami z blachy 

Każda kurtyna może zostać doposażona w siatkę ochronną przeciw ptakom, która powstrzyma dzikie ptactwo przed kontaktem ze zwierzętami na hali inwentarskiej. Siatki wykonywane są z niezwykle wytrzymałego polietylenu o niewielkim oczku 15 lub 25 mm. 

kurtyny-przesuwne-fermo
kurtyny-oborowe-fermo

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za złożenie zapytania. Postaramy się odpowiedzieć w ciągu 24h.

bottom of page