top of page

Otwarcie nowego obiektu do tuczu brojlera

10 marca 2018 w rodzinnym gospodarstwie Pana Łukasza Kostrzewy ze Strzebieszewa (woj. Łódzkie) odbyło się oficjalne otwarcie nowo powstałej hali produkcyjnej przeznaczonej do tuczu brojlera. Hala produkcyjna mieści blisko 65 000 ptaków i jest kolejnym na fermie w Strzebieszewie. Kompleksowe wyposażenie obiektu, wraz z podbitką sufitową wykonała nasza firma.


CIĄGŁY ROZWÓJ Inwestor od lat prowadzi bardzo sprawnie działającą hodowlę drobiu, która może konkurować z najnowocześniejszymi fermami w Europie. Wszystko to za sprawą znakomitego procesu prowadzenia fermy przez Pana Łukasza, który stawia na ciągły rozwój oraz wprowadza innowacje, które usprawniają cały proces produkcyjny.


Na oficjalnym otwarciu zjawiło się ponad 150 gości, którzy mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi na fermie Pana Kostrzewy. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji kierownika działu inwestycji FERMO, Dominika Ploty. Zaprezentował on zwiedzającym wszystkie systemy, w które wyposażony jest nowo powstały obiekt oraz wygłosił prelekcję pt.; "Najnowsze komputery produkcyjne FERMO F-PRO - realne wsparcie w procesie produkcji". Następnie miało miejsce przemówienie dyrektora FERMO, Karola Owczarka, który podziękował inwestorowi za powierzone zaufanie oraz owocną współpracę. Podziękowania otrzymali również obecni na wydarzeniu pracownicy FERMO, dzięki którym powstał ten wspaniały obiekt. Po przemówieniu dyrektora FERMO, głos zabrał sam inwestor, pan Łukasz Kostrzewa. W przemówieniu podziękował on swoim bliskim za wsparcie, podkreślając rolę swojego ojca pana Kazimierza Kostrzewy, który to przekazał swoją ogromną wiedzę z zakresu prowadzenia ferm drobiu oraz zapoczątkował działanie rodzinnej fermy w Strzebieszewie. Inwestor przekazał również podziękowania dla przedstawicieli FERMO, za bezproblemową współpracę, terminowość oraz najwyższą jakość wykonywanych usług. Po wygłoszonych przemowach miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez księdza z miejscowej parafii.


PEŁEN PROCES AUTOMATYZACJI Inwestor wybrał ofertę FERMO, ponieważ głównym założeniem było usprawnienie produkcji oraz automatyzacja procesu zarządzania. Sterowanie wszystkimi zainstalowanymi systemami odbywa się za pomocą komputera produkcyjnego FERMO F-PRO 4 - zdobywcy złotego medalu na targach FERMA 2018. Komputer produkcyjny wraz z centralą alarmową FTA2 oraz z zainstalowanym systemem kamer wewnątrz obiektu, zapewnia użytkownikowi stałą kontrolę nad tym co dzieje się w obiekcie o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego miejsca na świecie.

CZYSTOŚĆ I HIGIENA Ważnym aspektem w każdej realizacji FERMO jest łatwość utrzymania czystości w oddawanych obiektach oraz energooszczędność. Zapewnienie odpowiedniej higieny pracy owocuje bezpieczniejszym procesem produkcji, w którym do minimum niwelujemy ryzyko wystąpienia ognisk chorobotwórczych. Dlatego w obiekcie Pana Kostrzewy zamontowaliśmy nasz autorski system podbitki sufitowej TERMO+, który to zapewnia doskonałe parametry termoizolacyjne, a do tego jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.


SYSTEM KARMIENIA ORAZ POJENIA Wszystkie linie karmienia oraz pojenia są podwieszone na suficie TERMO+. Każda linia jest automatycznie sterowana za pomocą wind z serii FERMO LIFT, które to umożliwiają dokładne ustawienie każdej linii, dzięki czemu możemy ustawić wysokość linii do bieżącego wzrostu drobiu. Karmidła automatyczne, w które wyposażony jest obiekt zapewniają 6 stopniową regulację podawanej paszy, a ich prosta budowa zapewnia łatwość obsługi oraz bezproblemowe utrzymanie czystości. Drób w wodę zaopatruje kropelkowy system pojenia FERMO, które świetnie sprawdza się każdym etapie produkcji i zapewnia suchą ściółkę.

WENTYLACJA W budynku Pana Kostrzewy zastosowano skuteczny system wentylacji kominowo-tunelowej. Wykorzystano tutaj m.in. wloty powietrza FERMO-Air XL, kominy izolowane FERMO-Flow o średnicy 82 cm wraz z wentylatorami o wydajności 22 900 m3/h oraz 18 wentylatorów szczytowych 140 cm o wydajności 41 000 m3/h. Całość uzupełnia system zamgławiania, aktywowany podczas najwyższych temperatur.

OGRZEWANIE Utrzymanie stałej temperatury to ważny aspekt w każdej hodowli drobiu. Za prawidłowe nagrzanie obiektu odpowiada 7 nagrzewnic gazowych z zamkniętą komorą spalania. Nagrzewnice tego typu charakteryzują się wysoką wydajnością, która wynosi blisko 98%. Dzięki zamkniętej komorze spalania nagrzewnice są wysoce energooszczędne co przekłada się na obniżenie kosztów codziennej eksploatacji.

OŚWIETLENIE W całym obiekcie za oświetlenie odpowiadają energooszczędne światła LED, które charakteryzują się bardzo dużą żywotnością. Światła LED, tak jak standardowe świetlówki mają regulowane natężenie światła.

Dziękujemy wszystkim obecnym gościom za przybycie.


Comentarios

No se pudieron cargar los comentarios
Parece que hubo un problema técnico. Intenta volver a conectarte o actualiza la página.
bottom of page