top of page

Systemy pojenia drobiu

pojenie-kropelkowe-lubing

Kropelkowe linie pojenia LUBING

Niplowe linie pojenia LUBING należą do najlepszych oraz najbardziej popularnych systemów pojenia w kraju i Europie. System ten składa się z niskociśnieniowego reduktora oraz 3 lub 6-metrowych linii pojenia z wkręconymi niplami oraz miseczkami okapowymi. System oparty jest na rurach kwadratowych o profilu 22 x 22 mm, które są dodatkowo stabilizowane za pomocą profilu aluminiowego.

Główne cechy:

  • sucha ściółka – minimalne straty wody dzięki zastosowaniu miseczek okapowych oraz niezawodnych nipli

  • uniwersalność  -poidła kropelkowe można stosować dla brojlerów, niosek, kaczek, perliczek i bażantów już od pierwszego dnia życia

  • optymalna higiena – kropelkowe linie pojenia są łatwe w dezynfekcji

Przeznaczenie: brojler, nioska, kaczka

Podobną budowę, lecz opartą o inną rurę (28 x 28 mm) oraz inne niple i miseczki, są linie pojenia dla indyków. Systemy dla indyków występują w dwóch wersjach z podłużną miseczką do odchowu indyka i indyczki oraz okrągłą do tuczu indyka. System pojenia indyków LUBING łączy  w sobie zalety linii kropelkowych opisywanych powyżej z praktycznymi rozwiązaniami dostosowanymi do większego drobiu. 

 

Linie pojenia dla indyków LUBING świetnie spisują się już od pierwszego dnia życia, dzięki kulkom ułatwiającym pisklakom pobieranie wody. System ten warto wyróżnić także za niezawodność w działaniu,  dostępność do części zamiennych oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Przeznaczenie: indyk i indyczka odchów, indyk i indyczka tucz

kropelkowe-linie-pojenia-indyk

Kropelkowe linie pojenia indyków

dzwonowe-sytemy-pojenia

Dzwonowe systemy pojenia

Poidła dzwonowe to rozwiązanie wciąż popularne wśród hodowców drobiu. Ten typ poideł jest ceniony przede wszystkim za bardzo dobry dostęp do wody, co jest istotne w szczególności w kontekście drobiu wodnego tj. kaczek i gęsi.

W naszej ofercie dostępne są 3 modele poideł dzwonowych, które różnią się przeznaczeniem do stosowania z konkretnym gatunkiem drobiu.

Chcę dowiedzieć się więcej o poidłach dzwonowych. 

Główne cechy:

  • łatwy dostęp i montaż – drób ma ułatwiony dostęp do wody, a poidła mogą być zamontowane w dowolny sposób w wybranych miejscach budynku

  • uniwersalność  -poidła dzwonowe można stosować dla brojlerów, niosek, kaczek, gęsi, indyków już od pierwszego dnia życia

  • dostęp do części zamiennych – w ofercie dostępne są wszystkie części zamienne

Przeznaczenie: gęś, indyk, kaczka

systemy-pojenia-indoo-faar

Systemy pojenia INDO oraz FAAR łączy podoba konstrukcja poideł, którą charakteryzuje odwrócony o 180 stopni nipel w porównaniu do poideł kropelkowych LUBING. Opisywane systemy cechuje przede wszystkim wysoka uniwersalność i możliwość stosowania ich także dla drobiu dużego jakim są indyki. Hodowcy cenią także łatwy dostęp do wody oraz przystępne koszty inwestycji.

Główne cechy:

  • niski koszt zakupu  - atrakcyjność pod względem ekonomicznym

  • uniwersalność  - systemy te można stosować dla brojlerów, niosek, kaczek, indyków już od pierwszego dnia życia

  • dostęp do części zamiennych – w ofercie dostępne są wszystkie części zamienne

Przeznaczenie: brojler, nioska, indyk, kaczka

Systemy pojenia INDO / FAAR

Dziękujemy za złożenie zapytania. Postaramy się odpowiedzieć w ciągu 24h.

bottom of page