top of page

Systemy paszowe poprzeczne

Systemy paszowe poprzeczne

Linia poprzeczna odpowiada za zaopatrzenie linii karmienia na fermie, dlatego tak istotne jest, aby użyte materiały i urządzenia cechowała niezawodność oraz wysoka jakość wykonania.
 

W naszej ofercie dostępne są linie poprzeczne o najpopularniejszych średnicach: 56 mm, 75 mm, 90 mm i 125 mm. 

Jarzma pod silos INOX-LINE

Stawiamy na długą żywotność i niezawodność - dlatego nasze jarzma pod silos wykonujemy w całości ze stali nierdzewnej. Każde jarzmo posiada otwór rewizyjny oraz zasuwę do zamknięcia dopływu paszy. 

 

Dostępne jarzma pojedyncze i podwójne, przelotowe i początkowe.  Wraz z jarzmami stosujemy specjalne buty zsypowe, które mocowane są do silosu. Dzięki transparentnej obudowie, widoczna jest pasza, która trafia do paszociągu.

Wytrzymałe i niezawodne jednostki sterujące do linii poprzecznych paszociągu. Dostępne modele na średnice rur: 56 mm, 75 mm, 90 mm oraz 125 mm. Każda jednostka wyposażona została w czujnik membranowy, który pełni rolę czujnika awaryjnego w sytuacji, gdy podstawowy czujnik sterujący nie zadziała. Jednostki INOX-Line występują w opcji z wyjściem na rurę z tworzywa oraz z wyjściem na rurę ze stali nierdzewnej (INOX-PLUS).

Jednostki kontrolne INOX-Line

jarzma-pod-silos-fermo-inox-line
jednostka-kontrolna-fermo-inox-line-2
jednostka-kontrolna-fermo-inox-line

Rury, spirala, silniki linii poprzecznej

Stały transport paszy jest kluczowy w produkcji intensywnej, dlatego w naszej ofercie posiadamy rury ze wzmocnionego PCV o grubości od 2,5 do 5 mm w zależności od średnicy paszociągu.

 

Równie ważna jest spirala, która bezpośrednio przenosi paszę z silosy do zasobników linii wzdłużnej - w tym przypadku również stosujemy wyłącznie najlepszą, utwardzaną spiralę najlepszych producentów na rynku. 

Dużą wagę przykładamy także do napędów. W ofercie silniki o różnych mocach: 0,75 kW, 1,1 kW, 1,5 kW z niezawodnymi przekładniami Transtecno. 

systemy-paszowe-poprzeczne-fermo
systemy-paszowe-poprzeczne-fermo-1
systemy-paszowe-poprzeczne-fermo-2
systemy-paszowe-poprzeczne-fermo-3
systemy-paszowe-poprzeczne-fermo-4
systemy-paszowe-poprzeczne-fermo-5

Dozownik ziarna

W przypadku hodowli drobiu wodnego, możliwe jest zaoszczędzenie zużycia paszy treściwej, dzięki zastosowaniu modułu dozownika ziarna. Dozownik ziarna montowany jest na linii poprzecznej pod silosem i umożliwia precyzyjne mieszanie pszenicy z paszą oraz jej transport do zasobników linii wzdłużnej.

Stopień procentowy ilości dozowanego ziarna do paszy jest regulowany w zakresie od 2 do 50% za pomocą falownika. Dozownik ziarna może być podpięty pod oddzielny silos lub opcjonalnie pod zasobnik 1200 kg.

  1. silos z pszenicą

  2. moduł dozownika ziarna z silnikiem i przekładnią

  3. silos z paszą treściwą

dozownik-ziarna-fermo

Podajnik do pionowego załadunku silosu

Przenośniki ślimakowe pionowe to opcjonalnie rozwiązanie umożliwiające  załadunek silosu poprzez zasypanie paszy np. bezpośrednio  z przyczepy. Jest przydatne szczególnie przy zasilaniu paszociągu z dozownika ziarna, gdzie uzupełnienie silosu z pszenicą leży po stronie hodowcy. 

Główne cechy:

  • wydajność 16 - 24 ton / h

  • wysokość przenoszenia di 15,2 m

  • niska krawędź zasypowa kosza na wys. 0,7 m

  • możliwość zasilania 1, 2, 3 lub 5 silosów jednocześnie

podajnik-pionowego-załadunku-silosu-fermo-2
podajnik-pionowego-załadunku-silosu-fermo

E-mail

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami.

Dowiedz się więcej

Porozmawiaj z konsultantami.

Infolinia +48 62 596 90 00

pon.-pt.: 7:00 - 17:00

sob.: 7:00 - 14:00

E-mail

bottom of page