top of page

Kaczka w jesiennej aurze.

22 października w miejscowości Niedźwiady (woj. Wielkopolskie) odbyło się szkolenie dla hodowców drobiu wodnego. Spotkanie organizowane było przez firmę Tasomix. Współorganizatorem szkolenia była firma Fermo. W konferencji udział wzięło również przedsiębiorstwo Ami.


W konferencji wzięło udział blisko 160 hodowców, którzy z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich wystąpień.


Pierwszą prezentację przedstawił prelegent Fermo, który w swoim wystąpieniu poruszył ważne kwestie dotyczące modernizacji budynków inwentarskich. Jakub Kuświk (kierownik ds. sprzedaży) przedstawił aktualne rozwiązania technologiczne, które w dużym stopniu ułatwiają skomplikowany proces produkcji oraz znacząco obniżają jego koszty. W czasie prelekcji, duże zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudził także temat kurtyn ściennych, które są autorskim rozwiązaniem Fermo dedykowanym dla hodowców drobiu wodnego. Kurtyny ścienne to innowacyjne rozwiązanie, które generuje bardzo wysokie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej (brak wentylatorów na obiekcie) i w kosztach wyposażenia obiektu. Co ważne, kurtyny boczne do ferm drobiu zapewniają także świetne warunki bytowe dla zwierząt.


Następnie uwagę słuchaczy zdobył prelegent firmy Ami, który przedstawił szeroki profil działalności swojego przedsiębiorstwa oraz poruszył ważne kwestie dotyczące skupu drobiu. Wystąpienie było przepełnione ważnymi informacjami, które z pewnością przydadzą się zebranym hodowcom.


Punktem kulminacyjnym szkolenia były wystąpienia specjalistów z firmy Tasomix, którzy w swoich prezentacjach poruszyli ważne kwestie dotyczące światowych tendencji żywieniowych drobiu. Wystąpienia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych gości. W czasie jednej z prelekcji Romuald Małota (kierownik Centrum Doskonalenia Chowu Tasomix) zaprezentował publiczności "TasoHydro żel", który jest innowacyjnym rozwiązaniem zapewniającym pisklętom szybkie dostarczenie wody, witamin, glukozy oraz probiotyków potrzebnych do prawidłowego rozwoju w pierwszych dniach życia.Comments


bottom of page