top of page
systemy-chłodzenia-ferm-drobiu

Systemy chłodzenia ferm drobiu

Systemu chłodzenia ferm drobiu

Klimat naszego kraju i temperatury zewnętrzne przekraczające 30 stopni Celsjusza w okresie letnim, wymuszają na hodowcy stosowanie metod szybkiego obniżenia temperatury wewnątrz obiektu i ochłodzenie zwierząt w krytycznych sytuacjach. 
 

W naszej ofercie dostępne są dwa popularne systemy obniżania temperatur w obiektach inwentarskich - wysokociśnieniowe zamgławianie oraz pad cooling. 

System zamgławiania

System zamgławiania to popularny sposób obniżenia temperatury w budynkach inwentarskich. System zraszania Fermo opiera się na wydajnych, wysokociśnieniowych pompach produkcji Fermo, zasilających dysze zamgławiające wodą pod ciśnieniem sięgającym  100 Bar. Dysze montowane są na rurkach nierdzewnych o średnicy 12 mm. System pozwala zredukować temperaturę w obiekcie co najmniej o kilka stopni, w zależności od wydajności systemu wentylacji.

Dysze​ zamgławiające

W ofercie Fermo dostępne są dysze czołowych producentów, które gwarantują najlepsze efekty i niezawodność, m. in. dysze Lubing, SKOV czy PRO. Dysze wykonywane ze stali nierdzewnej lub mosiądzu

Pompy do zamgławiania Fermo 

Sercem każdego systemy zamgławiania jest pompa, która zasila system w wodę pod wysokim ciśnieniem. Główne cechy pomp Fermo:

  • ciśnienie robocze do 100 Bar

  • wbudowany manometr

  • 3 tryby pracy ręczny, automatyczny, zarządzany przez komputer klimatyczny

  • obudowa ze stali nierdzewnej

pompy-do-zamgławiania-fermo
Dysze Pro 0,3 mm
Dysza Pro 0,3 mm
Dysze SKOV Flex-Clamp 0,3 m
Dysza SKOV Flex-Clamp 0,3 m

Pompy Fermo specyfikacja

katalog-pompy-do-zamgławiania-fermo

System Pad-cooling

Pad cooling to wysoce wydajny system obniżenia temperatury w budynku inwentarskim. Pad cooling najlepiej sprawdza się przy wentylacji tunelowej i pozwala na zredukowanie temperatury nawet o 12-13 stopni Celsjusza.

W systemie chłodzenia pad cooling, panele ewaporacyjne umieszczane są najczęściej na dwóch ścianach przeciwległych do wentylatorów szczytowych. Panele tworzą papierowe maty, przez które specjalna pompa transportuje wodę.

 

Po uruchomieniu systemu, wloty powietrza w budynku zamykają się, wentylatory szczytowe rozpoczynają pracę, a powietrze zasysane z zewnątrz trafia do środka obiektu przez wspomniane panele i dochodzi do ewaporacji - zmiany stanu skupienia z wody w parę. To ochłodzone powietrza jest transportowane wzdłuż całego budynku  dzięki wentylatorom szczytowym i wentylacji tunelowej. Działanie systemu pad cooling przedstawia schemat poniżej.

pad-cooling-fermo
pad-cooling-systemy-chłodzenia

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za złożenie zapytania. Postaramy się odpowiedzieć w ciągu 24h.

bottom of page